![]() |
Kommer spela Chargers ml, går emot Manning och håller mig till det defence.
Väntar dock in att lägga spelet till precis innan matchstart.. |
NFL Propositions
October 15, 2012 Denver Broncos vs San Diego Chargers Total QB sacks in the game? Over 4.5 Sacks @2.120 1u Skälet till att jag ville spela mot Chargers idag är just att deras O-line läcker och Broncos har 2 av topp 10 pass-rushers på sidorna. Skälet till att jag istället tar sacks, förutom då som jag tror att Broncos tar minst 3, är att Manning inte har sett vass ut på långa pass och SD har helt ok försvar av korta-medium routs (? försvarar bättre det än långa pass) och jag tror att Manning tvingas hålla i bollen lite mer. |
Hur är det möjligt att leda med 24-0 och sedan förlora med 24-35?
|
..fomm3f
|
Citat:
|
Ja jävlar det där var smärtsamt, ja iallafall från halvlek och framåt. Chargers visade verkligen prov på hur man bäst sumpar en stor ledning som man fick på ett silverfat av Broncos. Tydligen är Chargers det mer generösa laget dock.
Chargers känns som ett alternativ endast när de är "stor" underdog. |
Även om det på pappret var en hysat jämn fight mellan Seattle och New England så förstår jag inte hur NE kunde släppa i sista kvarten heller... Va många matcher som vände denna veckan tycker jag. Inte minst Detroit som var hur grymma som helst i 4:e igen :)
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved