Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Fotboll (https://www.sharps.se/forums/fotboll/)
-   -   Fotboll 16-17 februari (https://www.sharps.se/forums/fotboll/15164-fotboll-16-17-februari/)

soulman 2013-02-16 12:58

Fotboll 16-17 februari
 
Följande singlar spelas i tyska Bundesliga 2:

Union Berlin-Ingolstadt 1/1 2.45@Expekt
Union Berlin-Ingolstadt mål 1:a till 30:e minuten 1.80@Expekt

Union Berlin spelade 2-2 i veckan i en mycket bra och sevärd match mot Hertha Berlin. Formen verkar att vara bra. Jag tror Terodde och hans lagkompisar vinner ganska komfortabelt här.

Frågetecken för Ingolstadts form. Laget saknar dessutom två nyckelspelare jämfört med senast i mittfältaren Leitl (19/5) och anfallaren Caiuby (21/6) som båda är avstängda.

Singlarna spelas med ganska höga insatser. Spelstopp 13.00 men matchen finns också som livespel på flera spelbolag.

Salinger 2013-02-16 13:30

Walsall- Notts Co England League 1

Spelar Walsall -0,25 till 1,90 Pinnacle. Tabellmässigt en jämn match men stor skillnad på lagens formkurvor. Hemmalaget har 8 vinster på senaste 10 och har chans att nå kvalspel ifall formen håller i sig. Tveksamma till start är försvararna Purkiss och Taundry.

Notts Co ligger på övre halvan men formen är svag. 2 vinster senaste 10 och de kom mot Pompey och Oldham som ligger på nedflyttning. Man har nyligen bytt tränare och möjligtvis kan det få fart på laget. Tycker ändå att oddset känns lite för bra för att avstå. Raka etta finns även kring 2,23 för den som föredrar det.

soulman 2013-02-17 11:56

Följande singlar spelas i spanska Segunda Division och turkiska 1 Lig:

Recreativo Huelva-Racing Santander mål 1:a till 30:e minuten 1.85@Expekt
Gaziantep B.B.-Adanspor mål 1:a till 30:e minuten 1.90@Expekt

Recreativo Huelva (11:a) har två raka vinster och har gjort två mål i båda. Racing Santander (21:a) har vaknat till liv och har också två raka vinster. Laget har elva raka ligamatcher med mål inom den första halvtimmen.

Jag tror på den del mål mellan Gaziantep B.B. (11:a) och Adanspor (7:a) och då förhoppningsvis också ett tidigt mål i matchen.

Singlarna spelas med ganska höga insatser. Spelstopp 12.00.



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved