Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Övriga sporter & Evenemang (https://www.sharps.se/forums/ovriga-sporter-evenemang/)
-   -   REK 2010-11-28 Svindal vinner - (Annat) (https://www.sharps.se/forums/ovriga-sporter-evenemang/5245-2010-11-28-svindal-vinner-annat/)

Kirtap 2010-11-28 12:35

2010-11-28 Svindal vinner - (Annat)
 
Datum: 2010-11-28
Tid: 12:31
Sport: Annat
Land: Annat
Liga: Annat
Match: Svindal vinner -

Spel: Svindal vinner
Insats: 150
Odds: 4.50
Bolag: NB

Motivering:
Då kör vi igen.

Jag skrev ju redan i reken om Svindal i dagens DH att jag tror på honom i Super Gn idag, han är i grym from och trivs i backen och med underlaget vilket han visa idag med en mkt fin 2a plats i störtloppet.
(han har faktiskt bara 8 pallplatser i störtlopp i WC trotts en mkt lång karriär).

Jag anser att Svindal ska/bör vara favo i Super G och sa i chatten här ikväll att vi kanske kan hoppas på 4,50 ggr på Svindal (trodde själv på 3.25-3.50) och sa att får vi 4,50 ggr så lirar vi Svindal.

4,50 ggr(NB) på Svindal liras med 3/10 (sover på saken o kanske ökar me 1 eller 2 units, men vill inte lägga mer just nu)

Norrmanen kör ju inte Slalom och om han ska ha en chans på totalen så gäller det att han kör fort i fart o GS, han ser såklart en jättechans här att knipa en fullpoängare ihop med 2a platsen igår (som han nog inte riktigt räknat med själv).


Lirar även en liten liten dubbel n Schield o Svindal m 0,5 units @ 11,25 ggr NB



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved