![]() |
Citat:
|
Tbh har jag inte så jättemycket sympati för att någon som bara lagt ett enda bet och sen vill göra en withdrawal stöter på problem av detta slag, tycker det är helt naturligt att man själv får stå för uttagskostnaden om man inte omsatt pengarna ens en gång vilket verkar vara det som gäller? Annars blir det i förlängningen de andra som får betala genom att man får lägre odds för att folk ska kunna hit n runna sidan och döda dem med transaktionsavgifterna.
|
Citat:
|
Citat:
Jag blev också förvånad att jag inte fick ta ut trots att jag hade bettat lite. Fick trots det betala för mig att ta ut. Har andra bookmakers som också har en fria uttag per månad. Om jag inte minns fel så var det inga problem att ta ut om man inte hade omsatt sin insättning. En av dessa bookmaker till och med förvarnade mig att jag höll på att få en uttagsavgift på $25 då jag var på väg att ta ut en gång till i samma månad. Tackade och väntade bara ett par dagar tills det blev ny månad, tog ut pengar då. |
Vad är omsättningskraven på Pinnacle? Har en mindre summa där men har inga planer att ta ut några pengar på ett tag. Men kan va bra att veta.
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved