Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Spelbolag (https://www.sharps.se/forums/spelbolag/)
-   -   Någon annan inloggad på mitt Betfair konto!? (https://www.sharps.se/forums/spelbolag/7814-nagon-annan-inloggad-pa-mitt-betfair-konto/)

Offpizt 2011-05-23 19:34

Någon annan inloggad på mitt Betfair konto!?
 
Tjena, är rätt ny ute i spelvärlden och har precis börjat betta ordentligt. Jag reggade ett konto på Betfair för ett tag sen för att kunna boka spel.

Nu för ett tag sen, när jag var in och kollade på min säkerhet. Ser jag att någon har loggat in på mitt konto.
Var inne och kollade idag igen och samma har varit inne en gång till. :omfg:

Se nedan:

2011-maj-23 16:39 CEST 10.16.64.59 (Storbritannien) Lyckad logon

Börjar fan bli orolig att någon har fått tag på mitt lösen, nu när saldot börjat växa. :cry:
Eller är detta något som sker när man tar ut pengar? Det har allafall skett ungefär i samband med neteller uttag som jag gjort.

Bör jag fixa datorn och byta lösen eller? Inga pengar har försvunnit eller så.

Någon som varit med om liknande? Hjälp skulle uppskattas. :)

zimzelen 2011-05-23 19:38

En bra ide är väl att ta kontakt med supporten och be dem kolla upp aktiviteten på ditt konto.

Badass 2011-05-23 19:51

Varför skriver du här och frågar - ta för fan kontakt med Betfair...! Att någon här säger si eller så lär ju inte hjälpa dig eller stilla din undran, eller hur?

Ring, Betfair nu!!!

/Badass

Badass 2011-05-23 19:52

Dubbelpost!

Pacman 2011-05-23 21:10

Inte så att det är du själv då som loggat in men Betfair tolkar din ip som om den vore från England?

Offpizt 2011-05-23 21:18

Citat:

Ursprungligen postat av Pacman (Inlägg 124316)
Inte så att det är du själv då som loggat in men Betfair tolkar din ip som om den vore från England?

Nej det verkar tydligen vara betfair själv som loggat in för att kontrollera kontot om man anmält sig till Trophy race.



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved