![]() |
Maverick - At your service
Uttråkad och slö så startar jag en dagbok utan några som helst garantier på hur länge den kommer uppdateras. Garantier utlovas dock vad gäller bra spel, men själva inriktningen och allt övrigt väljer ni nyfikna läsare. Klarar jag då att leva upp till kraven med bra spel om jag inte själv får styra skutan som jag vill? Självklart fixar jag biffen till söndagen.
Vad är villkoren då? Vi startar med 1000 svenska kronor så att alla (?) ska kunna ha möjligheten att rygga fullt ut. Vi slipper även debatter ifall spelen är fake eller inte. Inga bets på 16 000 här, vad gäller damhockey i Indonesien Jag kommer (i stort sett) slaviskt att följa vad läsarna ber mig om. Undantaget för idiotiska saker. Så nu har en värld öppnat sig fullständigt där jag inte längre har full kontroll över den här tusenlappen men likväl kommer den öka. Så nu väntar jag bara på mitt nästa inlägg som kommer efter någon annans första inlägg. Frågor om hur den är tänkt att fungera undanbedes då den kommer fungera som ni kräver i största möjliga mån. Har jag själv någon tanke om detta? Nej, men nu kör vi så får vi se var vi hamnar. |
Ha ha, intressant! :)
Tycker du ska köra med 5% per bet iaf. |
Citat:
|
upp till bevis, svårast av dem alla, elitserien, odds över 2.3...
|
Dif-Färjestad
|
Citat:
Citat:
|
riktigt rolig dagbok förövrigt :)
|
Ska bli intressant att se vad du kan dra ihop, BOL! :D
|
Då jag ska följa era regler strikt i största möjliga mån är det bara upp på hästen. Oavsett om värde finns eller inte kommer jag hitta spel som sagt. Då får värdet ligga i min kristallkula och det får bli att hitta vinnare. Ishockey är verkligen inte mitt gebit men det får gå ändå. Dock kommer jag ej ge mig in i kinesisk damfotboll för det kan jag nada om. Men ishockey ska det väl gå att klämma fram de bästa spelen åtminstone.
Första tre spelen är elitserien i ishockey, ett av spelen mellan Djurgården och Färjestad samt är det 5% av tusenlappen samt odds över 2.30 på samtliga. Nu kör vi. Ogiltigt spel-ID: 616693 Efter 0-5 mot AIK senast så tror jag det blir andra bullar i kväll, förslagsvis med kanel. Även om vissa fåntrattar spekulerar i att DIF vill förlora för att bli av med Hardy så funkar inte tävlingsmänniskor så. Hedern är för stor om inte pengar finns att tjäna på annat håll. Det kommer bli åka av från början och 2-0 efter en period räcker för att sen hålla undan med nöd och näppe. Ogiltigt spel-ID: 616687 Brynäs är effektiva i PP och ett lag som oftast inte gnetar till sig 2-1 eller förlorar med 2-3. Skellefteå känns då tråkigare men Brynäs kan samtidigt klappa ihop och då kommer det till sist gå hål på nätet - kanske 40 i odds kan vi hitta där? Känns som att det är 50/50 om de ska över linan eller inte. PP får hjälpa till här även om hemmalaget har bra killing och inte sitter på andra sidan allt för ofta. Ogiltigt spel-ID: 616684 Brynäs kan vinna med 6-2 samtidigt som det kan bli förlust med 5-1 så odds över 3.00 gör att man vill granska det mer noggrant och här finner jag värde faktiskt - även om mina värde inom ishockey inte betyder värde rent reellt. Dock har det droppat från 3.72 men vi kliver in medan hissen är på väg till rätt våning åtminstone. |
Kan du vaska fram ett bet i matchen Empoli-Verona? Italienska serie B. :p
|
Citat:
|
Edit: Nvm, missförstod topic.
Snygg träff på Djurgården. |
Första kvällen avklarad med ett bra resultat ändå även om jag alltid siktar mot alla gröna. Brynäs och Djurgården gjorde sitt även om Brynäs inte gjorde tillräckligt med mål för att matchen skulle över 5.5 men jag är nöjd med spelen och ser fram emot fler i natt, i morgon eller någon annan dag. It´s up to you my friends.
Citat:
|
Eftersom jag inte fått några nya direktiv så fortsätter jag med Elitserien i ishockey under tiden med odds över 2.30. Tycker det är extremt svårt att hitta något vettigt i kvällens två matcher men jag har ett spår uppe just nu iaf.
Fler än 73% av alla matcher i år har gått under 5.5 mål och det är min utgång i dag. Tidigare hade jag lite funderingar om hur bottenlagen som båda spelar hemma kommer agera. En tanke var ett defensivt spel för att försöka få skutan på rätt köl igen. Men det kan vara fel och de kanske satsar på att dunka in mål framåt eftersom de har hemma. Men nu ska jag hitta ett spel och då kör jag en parlay i dag hos Unibet. Bägge matcher under 5.5 till ett odds runt 2.6. Faktum är tror jag stenhårt på att timråmatchen går under men jag är faktiskt sugen på över i den andra för det är vad jag enskilt tror om den, men jag följer statistiken istället och kör under där också. Ogiltigt spel-ID: 617859 |
Vad tror du om kvällens brasilianska matcher och nattens NHL?
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved