Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Tänkarhörnan (https://www.sharps.se/forums/taenkarhoernan/)
-   -   Bankrullen (https://www.sharps.se/forums/taenkarhoernan/2343-bankrullen/)

olof86 2010-04-25 13:11

Citat:

Ursprungligen postat av jaroiten (Inlägg 34848)
Strävar vi emot att gå +/- 0 eller vad menar du? Om man är en vinnande spelare så löser det sig oavsett om man har flytande units eller fasta.

Det är bara Ulrik som är nöjd med att gå +-0 och du måste ju ha feltolkat mig med vilje. Jag skrev ju även detta:
Citat:

Ursprungligen postat av olof86 (Inlägg 34402)
Ifall du har en vinst-streak är det såklart fördel om du hela tiden kört % av rullen, då ökar ju rullen exponentiellt :) Högre risk, högre belöning!

...och jag står fast vid att det i grund och botten är en fråga om riskhantering. Visst, har man is i magen och klarar av större swings så kör på med att omsätta så mycket som möjligt.



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved