![]() |
ändrade mig i sista sekunden å satte 4/4 på LD idag får se om det går vägen ett lopp kvar att jobba in en till FYRA!
|
Har inte kört ngn flerbuppa idag tyvärr då jag inte vågade ta ställning för någon i avd 3. Brukar i princip alltid göra det. Du har ingen fleris på g donkyklonk?
|
Citat:
|
Nöjer mig med en liten V4-vinst om 7 vinner nu. Är inte helt övertygad om skallen på den än och lär inte ge några 4,5 till slut heller. Ingen idé att bli girig när det inte känns stenklart. Men spelvärd spik på V4 tycker jag fortfarande att det är. Fram i dödens och plocka ner 3 nu bara Tony! Och Goop får gärna hoppa kråka direkt.
|
Aj då. Inga större pengar att gråta över. Dock besannades mina farhågor. Tyckte inte att Star From Heaven kämpade fullt ut. Trodde dessutom att Miss Bo skulle vara lite nedsatt pga sjukdom. Skallen är viktigare än man kan tro inom travet. Lätt att stirra sig blind på tider och prestationer.
|
Citat:
|
Såg att Miss Bo vann på 15,5 så det var nog den som var väldigt bra. Star From Heaven får bra betyg ändå även om jag som sagt tvekar över hästens skalle i slutstriderna.
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved