Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Trav & Galopp (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/)
-   -   Savin flyttar til umeå (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/18566-savin-flyttar-til-umea/)

softpojk 2015-02-10 17:19

Har hört att han brukade plåga sina djur, sen om det stämmer eller inte har jag ingen anning om så jag yttrar mig inte eller påstår något, bara berättar vad jag hört.

alle 2015-02-10 18:08

Känner igen det där med pisken efter målgång, min för övrigt har jag aldrig hört ett ord om att han skulle plåga sina djur. Men som ni säger bara rykten.

Jag vet dock att han kände sig illa behandlad av halmstadtravet, det kan ha varit en bidragande anledning till att han stack. Sen vet jag också att han blev ovän med vissa andra aktiva där.
Så visst kan det finna sådana personliga skäl till att han flyttade.

alle 2015-07-10 12:46

SAVIN SLUTAR

Han slutar aldrig att överraska Marcus Savin, nu meddelas det att han lägger travtränarkarriären på hyllan.

Jag undrar hur hans planer ser ut framöver, efter Frankrike äventyret!

http://www.expressen.se/sport/trav/p...-med-beslutet/

Tillägg: Han har enbart 3 hästar på listan just nu, så det är ett rätt förståeligt beslut. Jag tror grunden till detta är ett antal felbeslut som tillexempel han hoppande runt banor sista åren, Ingen kontinuitet! För träna häst kan han, det visade han under 2012 och 2013.

Spana in hans hemsida, grymt bra gjord enligt mig! http://www.teamsavin.se/

SO 2015-07-10 15:10

Citat:

Ursprungligen postat av Viroid (Inlägg 297294)
Någonting lär det väl vara som drar, för jag tror ju knappast att det är de höga prispengarna och de många startmöjligheterna som leder någon till Umåker (eller någon annan bana norr om Bergsåker).

kjoltyg?

Lustigt. Savin lämnade Umeå och flyttade sedan till Solänget. Och efter att tag åter till Åby. Följaktligen blir han knappast kvar länge i Umeå den här gången heller?!

alle 2015-07-10 15:58

Citat:

Ursprungligen postat av SO (Inlägg 444446)
kjoltyg?

Lustigt. Savin lämnade Umeå och flyttade sedan till Solänget. Och efter att tag åter till Åby. Följaktligen blir han knappast kvar länge i Umeå den här gången heller?!

Va? han ska inte tillbaka till umeå? läste du mitt senaste inlägg?



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved