![]() |
Fina ATG odds på 14 Doyoufeellucky, 8 Roadscanner och 2 Connected om man jämför dom med bettingsidornas.
|
kör en tvilling 2,6,11
|
Bergarns häst ser ut som en gris
|
Hoppas Bergarns drar mycket streck nästa start på vinsten.
Hästen ser verkligen trist ut. |
Citat:
|
Citat:
|
Blev väldigt högt platsodds på Fonzan Sund på atg. Såg inte alls ut som det 5 minuter innan loppet. Alltid surt när man spelar en häst plats till 6 gånger och sen ser att den står i 7,3-11,5 på ATG men så blir det ibland.
|
Trio
11 5 Alle Fik lavet den lidt for hurtigt i kiosken, ville have haft 10eren som vinder, men nu maa jeg se... |
Citat:
så man inte missar chansen att hitta bra motbud |
Lirat plats Staro's Fortune till 3,5 @ Bet365 i detta lopp.
|
Citat:
25K idag för avbetalningen av inköpet på 1.7 miljoner är nog en klen tröst.;) |
Jag är väldigt förtjust i Love You avkommor.
Han är en av de bästa någonsin i aveln. Men den här hästen såg ovillig ut, sprang och körde upp huvudet och visade tydligt dålig inställning. Berg jobbade hårt för att visa vem som bestämmer och det gick bra, men sista 50 såg den tom ut. Klart den kan utvecklas, men den gör inget bra intryck på mig. Citat:
|
Citat:
|
Citat:
Trög och valpig häst med 6 starter i livet, nu det kan börja röra på sig enligt mig. Lite mer rutin, frisk, lopp i kroppen och optimal balans så... |
Som spelare älskar man hästar som har ettor i raden och vunnit utan att imponera.
Som Pedro Bi senast på V75. De flesta kan inte avgöra om hästen varit bra eller inte utan ser bara ettan. Den andra kategorin man älskar är de som varit kanonbra utan att placera sig. Allmänheten går bort sig där, men inte den som följer med ordentligt. |
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved