Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Trav & Galopp (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/)
-   -   Nytt reduceringsverktyg på webben (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/20336-nytt-reduceringsverktyg-pa-webben/)

gubjel 2014-05-03 10:36

Nytt reduceringsverktyg på webben
 
Hittade detta, ett ganska basic system men kanske värt att kolla upp. Fördelen som jag ser är att då det är webb-baserat så funkar det oberoende om man har PC eller Mac.

OBS!

Dragreglagen för U-hästar funkar dock inte på min iPad, men på Maccen funkar det. Hur man gör för att spara filen och skicka den till ATG på iPhonen vet jag inte heller.
Kommer nog att ändras då denna version nu är i beta-läge.

gubjel 2014-05-03 10:38

OOOPS
 
Glömde att skicka med länken:cheers:

http://reducto-eu.herokuapp.com

Flickepojken 2014-05-03 11:11

Jag har MAC och orkar inte fixa mer program och grejer till andra produkter. Så kommer definitivt kolla in detta. Tack!

gubjel 2014-05-03 11:20

Testa gärna, man ska dock vara medveten om att det inte finns så många olika varianter på reduceringen som i t ex. Joker utan här kan man bara reducera med poäng och utgångar. Tycker trots allt att man ändå har en fördel med dessa gentemot att spela matematiskt.

Intressant om du lägger in synpunkter så att vi tillsammans kan se om detta är något vettigt.

qwerta 2015-01-07 11:09

Någon som testat på ipad på sistone? Eller vet något sätt att spela reducerat från paddan?

HPT 2015-01-07 14:31

Citat:

Ursprungligen postat av qwerta (Inlägg 396719)
Någon som testat på ipad på sistone? Eller vet något sätt att spela reducerat från paddan?

Äger ingen iPad själv, men enligt uppgift från användare ska det funka bra att skapa system på den (även på iPhone).

Problemet med Apple-produkter är dock att man inte kan spara ner kupongfilen och lämna in den på atg.se (spelar ingen roll vilket verktyg/webbsida som används). ATG har utlovat att det ska komma en lösning på detta under 2015.



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved