![]() |
Tycker man att Jeppas maxi är ett fynd från bakspår mot hästar som är klasser bättre än han mött förr, som 60%are då vet inte jag hur man läser procentfördelningen. Visst kan han vinna o visst kan man spika om man har feeling. Men nåt fynd blir han aldrig:)
|
För min del lutar det åt spik i avd.4... Lucky Luke Zenz - barfota för första ggn och Takter håller i tömmarna. Bättre läge än första motbud som är alldeles för galoppbenägen och vidöppet bakom.
Sen är känslan att Your Highness är minst huvudet högre än dom andra och spikar den också. Vill gärna vara med att fälla Jeppas Maxi, men det är knappast realistiskt? |
Citat:
|
Citat:
Har ju gått upp 2 klasser såg jag nu. Givet att gardera med Naglo som jag håller ganska nära kapacitetsmässigt. |
Citat:
|
SOLVATO fram som baklänges ! Ett klartecken här !
|
Finns rätt bra spikar i flera lopp som säkert bara vinner så man har nog råd att gardera Jeppas bara för att om inte annat. Luktar flerkupa och ett litet skjuta från höften.
|
Nybrink har b.b.s florino som drag, nu kan ni ta bort den :D
|
Citat:
|
Citat:
|
Själv hoppas jag att Manalapan hittar sig själv igen. Inget klartecken däremot;)
|
Manal-apan har nog gjort sitt och är inget jag streckar. Vinner den så är jag borta på samtliga kuponger :)
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved