Citat:
Ursprungligen postat av Flickepojken
(Inlägg 356808)
Men det är klart, det är ju ändå Sharp$ och jakten på de bästa spelen bland de bästa spelarna. Så jag köper såklart din frammaning här.
|
Det är svårt att bli en vinnare på trav, så för att lyckas behöver man ta varje chans man kan.
De senaste sju månaderna har det blivit jackpot på V64 ungefär var tredje gång i snitt. Den som spelat V64 har därmed inte haft 35% spelavdrag, utan har dessutom bidragit med 40% av potten som utgjorde andelen till dem som hade fyra rätt var tredje gång. I snitt blir det 8% högre spelavdrag, dvs 43%.
Den som däremot spelat endast V6 och varit med och spelat om de pengar som andra fått avstå ifrån, har haft ett spelavdrag runt 27%. (Det diffar lite eftersom mönstret för V6-spelande och omsättning skiljer sig åt något när det är jackpot resp. inte jackpot).
Dina chanser att bli en spelare som kan redovisa vinst över tiden ökar dramatiskt med detta lägre spelavdrag.
|