![]() |
V4 Romme
Det kan vara ett utmärkt läge att skaffa spelkassa till V75an.
Spiken kommer i kallblodsloppet. Där bör 1 Felix Tabac och Jörgen Westholm hålla spetsen runt om. Årsdebut men får de ligga ifred och bestämma tempot så kan de hålla undan 14 % Montéloppet avd 1 : Lika bra att fylla på då det finns bra hästar som är ostartade i disciplinen. Bästa montéformen har nog 10 och 15 den senare med tillägg 20 meter men i monté blir svängarna mindre vida. Nr 5 Ozing gick på 15,6g 2180m senast och är med bra på det. Den tidiga skrällen är 9 Aeronaut som vann för ett år sedan i monté och har gått bra tider. Bra spår och kan vara ledaren efter 100 meter .. avd 3 Ahäst nr 6 Quattro Töll (Uhrberg) Andre Eklundh kör kan leda runt om då han står 20 meter bättre än R66 mot senast. Bhästarna 7 och 10 med bra insatser på distansen den senare ofattbara 2,2% av strecken. C : 8 och 13 som gillar långt ... avd 4 rankar 6 1 / 8 3/ 2 7 10 12 Per Linderoth har tydligen form . :thumbup: |
Intressant skoryck på Linderoths häst i avd 4 dessutom. Gått med skor runt om i de två tidigare starterna i hans regi. Blev dock galopp enda gången den provades barfota runt om hos Roger Walmann.
|
Citat:
Bakskorna rycks på 12 Faks Odin avd 2 vilket gett resultat tidigare vid den här tiden ... Hmm jag spikar Felix Tabac och ändrar mig inte ... I avd 3 så drar Jörgen S Eriksson skorna på 4 Jolinn Leejs kommer från seger och bör med i alla fall som C häst ... 14 Poseidon Dreams barfota runt om vilket är plus men bakspår på tillägg och dessutom innerspår men rygg på favoriten R66 och Björn Goop ffg - 1 % .. hmmm Förutom Ponderosa Face bf ro så och även 7 Zoofin nu för första gången 2,2 % men sjätte spår var hamnar de ? :ohmy: |
Citat:
Spekuleras i spets! |
Det här är ju totalt ospelbart? Fittmonté med 15 hästar och voltstart följt av ett underklassigt kallblodslopp. Blunda och sikta.... :drunk:
|
Citat:
1 - 3, 15 2 - 1, 12 Mvh Uffe |
Citat:
|
Citat:
Blir nog så här jag avvaktar liven .. http://piclair.com/1h2f2 |
1 procent på en Love You häst som ska gå barfota runt om ffg. #Jolinn Leejs V4-3
|
7,10,15 i första räckte för att överleva denna gång.
|
Spiken inne!
1) 10 2) 12,14 3) 6,7,13 4) 1,2,3,6,8, |
Lite tråkigt med Faks som spik ,men tror den bara vinner:
Sys= Spoiler:
Kan bli lite spelpengar nu.. |
Citat:
|
Rak LD 12 mot 3 KBK!
|
Citat:
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved