Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Trav & Galopp (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/)
-   -   Kriteriet med V75 (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/27345-kriteriet-med-v75/)

Helge 2016-09-25 17:20

Citat:

Ursprungligen postat av 1William (Inlägg 506666)
Det är mor och far , men Calle och dom är inte bästa vänner

Med i vinnarcirkeln iaf ;)

http://piclair.com/data/wmt4z.jpg


http://piclair.com/data/ivs7o.jpg

SO 2016-09-25 17:22

Citat:

Ursprungligen postat av Lobo (Inlägg 506648)
Sluta och sitt och försvara Haugstad nu! Han kör rätt över Adrian och står i intervjun och säger att det är sånt som händer. Hade han rakryggad stått och sagt att han gjorde fel hade folk kanske inte gnällt. jag har sett hästar gått omkull för mindre och det är ingen obefogad kritik han har fått.

Nu är du ute och cyklar rejält. Vem har försvarat Kenneth?

1William 2016-09-25 17:32

Citat:

Ursprungligen postat av Speedyearl (Inlägg 506670)
Vem fan bryr sig om den sprätten?!

Jag är glad att det finns dom som vill köpa hästar, så vi ANDRA kan sitta och titta, SPEKULERA , KRITISERA, OCH NJJJJUTA av denna TRAVPORR. I LOVE
Hur han är som person skiter jag fullständigt i.

Helge 2016-09-25 17:48

Citat:

Ursprungligen postat av 1William (Inlägg 506680)
Jag är glad att det finns dom som vill köpa hästar, så vi ANDRA kan sitta och titta, SPEKULERA , KRITISERA, OCH NJJJJUTA av denna TRAVPORR. I LOVE
Hur han är som person skiter jag fullständigt i.

Precis, vad vore travet utan dessa hårdsatsande filurer.

http://www.aftonbladet.se/sportblade...cle23592160.ab

Strappa71 2016-09-25 19:14

Citat:

Ursprungligen postat av Helge (Inlägg 506681)
Precis, vad vore travet utan dessa hårdsatsande filurer.

http://www.aftonbladet.se/sportblade...cle23592160.ab

Tja. Det skulle nog bli ( minst ) en vinnare i varje lopp ändå?

1William 2016-09-25 19:22

Citat:

Ursprungligen postat av Strappa71 (Inlägg 506686)
Tja. Det skulle nog bli ( minst ) en vinnare i varje lopp ändå?

Utan hästar ??????
Eller du tänker på DATA HÄSTAR ?

Strappa71 2016-09-25 19:47

Citat:

Ursprungligen postat av 1William (Inlägg 506687)
Utan hästar ??????
Eller du tänker på DATA HÄSTAR ?

Va? Varifrån fick du att jag menade att det skulle vara utan hästar?

Utan de som spenderar mest pengar på de dyraste hästarna skulle få vi få ( minst ) en vinnande häst i varje lopp ändå.

OskarSvanberg 2016-09-25 22:51

Citat:

Ursprungligen postat av Lazze (Inlägg 506552)
Funderar lite kring Usain Henna i V75:7 ..
Har Oskar Laptoppen med sig?
Ser lite intressant ut ,2 lopp i kroppen nu precis som inför Åby starten då han rundade fältet från sist utv sista 1400 och vann på 1.13.7 över aktuell dist.
Med på kupongen om bfro.
L

Sorry att jag inte kom med nån info.
Glömde helt enkelt. Lite mkt nu.
Blev skit när Flemming kom ner i andraspår 1100kvar, men han var så bra som väntat.
Kollade ni på min hemsida så stod det att han skulle vara ungefär som samma race förra året och vid V7 olympiahelgen. Stämmde rätt bra.
Hoppas han är snäppet vassare nästa gång och även den som sitter i vagnen, får se vem det blir...

Lobo 2016-09-25 23:22

Citat:

Ursprungligen postat av SO (Inlägg 506679)
Nu är du ute och cyklar rejält. Vem har försvarat Kenneth?

Du, bland annat. Det du snackar om att "torskarna inte ser" gäller definitivt inte Haugstad. Han tänker inte på djupet som exempelvis Kihlström gör. Kolla statten i stället på Haugstad. Han har 8,5 % i segerprocent på de senaste två åren!!! Knappast djuptänkande med sådana siffror. Hans enda plan är att sitta still tills 200 meter före mål och sedan spurta så gott det går. Det kan man nog dressera en apa till.

När vi ändå är inne på klagandets linje så tycker jag att vi kan ge Reijo Liljendahl en riktig känga efter efter svaret på frågan. Är du nöjd efter blivit tvåa i kriteriet. "Nej, jag är en vinnarskalle. Även om jag har smällt detta efter ett par dagar så kommer jag inte ändra mig". Vem fan tror han at han är egentligen? Han var inte nöjd att vinna två miljoner!! För mig har han sjunkit ett par nivåer efter ogenomtänkt svar! Det var inte så länge sedan han inte ens var tränare och var en vanlig försteman. Hade jag varit amatörtränare och slitit ont dag ut och dag in och hört något sådant hade jag haft all rätt och vara förbannad.



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved