![]() |
Laura Myllymaa blir man alltmer imponerad av som tränare. Begränsat material men oerhört duktig på att presentera sina hästar i fin författning vid tävling.
|
Citat:
|
Citat:
|
Hade Taiga Woodland hållit undan utan att Fiore hade drivit in den såpass hårt tro?
Han åker väl troligen på nån tusenlapp böter för felaktiv drivning men det spelar ju ingen roll för oss som lämnade han utanför lappen. Trodde verkligen inte den skulle lösa det från spår 8 nu när den mötte tuffare gäng än tidigare då den tjänat snabba pengar i våras... |
Ojjj, vad bortglömd Taiga W var. Var favorit på V75 i våras om jag inte minns fel. Spåret var kass, men den fick plats på min reducerade system.
Nu är inte jag någon proffs på reducerat och säkert reducerat bort mig längre fram i omgången, men hittills bra början. |
Citat:
|
Amaerilde vet jag avskyr den där hästen. Men den var ju klockren idag, hitta inte den på 6 streck
|
Citat:
|
Citat:
|
Citat:
Intervjun med idioten ännu sämre. RIKSIDIOTEN bra namn och passande |
Citat:
|
Kul med milebanan. Nästan alla hästar får en rättvis chans att vinna och passar dagens hästar väldigt bra med sådan bana . Hade varit kul att se en riktig V75a där. Dom kunde ju t ex flyttat lördagsomgången i Norge i november dit.
Sen ligger väl inte Tingsryd helt optimalt placerat ute i smålandsskogarna men ändå inga jätteavstånd för att vara i södra Sverige där ju som bekant inte travbanorna ligger alls lika tätt placerade som längre norrut i landet. |
Citat:
Citat:
|
Citat:
|
Citat:
|
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved