![]() |
Där hade det behövts en skräll/halvskräll så nu blir det svårt att jobba upp värdet. Trist
|
Citat:
galopphistorik på de senaste 10 starterna, som är favoritspelad övergår mitt förstånd? |
Tja Brixton miljardärena går inte att rå på. Jäklar vilka grymma Zet hästar och Örjan gör sin plikt. Hm trodde Jepson fick loppet i halsen men Kingen var inte som bäst. Brukar inte ge sig i ledningen.
|
Citat:
|
Goop ruggig på att hålla isbjörnarna i trav, 5/6 från spets och gör troligen
sitt livslopp nu när kuskförstärkning kom pga Jögges olycka. |
Luktar jackpot efter 4 avdelningar, sk Gävletravet blues.
|
Citat:
|
Hm den luckan ska ju inte komma !! Surt att min Gocciadoro spik åkte dit på linjen. Men det lutar väl åt småpengar. ( hoppas jag)
|
Citat:
|
Frasse svimmade igen och hamnade bland de sista klockrent avslag.
Borta då Erkki slog på en startbrasa. Spikade Denarius. 1,2,6,7,9,11 1,2,3,4,6,7,8,10,12 1,4,5,6,8,9,10,11,12 Stormyrans Erkki (valde mellan Klack M och Erkki som spik, galopp % fällde avgörandet) Denarius 2,3,5,6,7,9,10 Golden Opportunity GNH VTJ QCM Golden en riktig chansning, bygger på spets, Örjan och Gävles travbana och att de bättre hästarna 1,2,9 drabbas av häx. MAD och Jest får en knasande Cataleya Wise AS i knät och att årsdebuterande OKB och M.T Ravishing släpper till Örjan utan strid. Inga omstarter och Örjan lyckas hålla OKB instängd över upploppet. Många om och men och troligtvis en spik i rejäl fara. En riktigt dålig dag på travpysslet. |
Citat:
|
Såklart galopp när segern är klar...
|
Har Oskar Kylin Blom fått storhetsvansinne? Han vill gå i spets oavsett kostnad, med ett sto från silverdivisionen. Släpper inte till Usain Töll? Va? Sen, föga överaskande, är hästen helt slut och backar i fältet.
|
Galet bra prestation av Mr Hercules med tanke på hur loppet blev kört.
|
Citat:
Lider med dig på en sådan snygg rad under 200-hundringen. |
Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved