Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Trav & Galopp (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/)
-   -   V75 lördag 9/11 Bergsåker (https://www.sharps.se/forums/trav-galopp/61138-v75-loerdag-9-11-bergsaker/)

hubbabubba347 2024-11-10 18:18

Citat:

Ursprungligen postat av incitatus (Inlägg 831804)
Är inte UNIKA ett system som säljs 1 gång, det varvas inte utan när alla andelar, oftast 20 st tror jag, är sålda så är systemet slutsålt, en del system varvas 5 - 10 ja tom 15-20 gånger

om det inte varit unikt kunde systemet lämnats in 10 gångero då hade det blivit 10 rätta system på detta spel + 3 andra , alltå 1,5 miljoner på 7 rätt inte 5

Så kalla lagen för "Neves - 10 andelar" och "Neves - 50 andelar" då.

Citat:

Ursprungligen postat av GGS (Inlägg 831809)
Ja ett stort matematiskt system kan mycket väl vara unikt, men raderna på det behöver inte vara unika bara för det.

Det enda som skiljer systemen åt är i garderingsloppen avd. 4+5+6, där man helt enkelt haft råd med fler hästar på det större systemet.
Systemen är identiskt uppbyggda.
Fanns det verkligen ingen annna spikidé man kunde gått på för "Streamsystemet" t.ex.? Där är det väl inte bara enbart Neves som tycker till heller.

incitatus 2024-11-13 10:32

Streamsystemet

uteslutet att spika Castor när man spikat stora favoriten i 1a, det var givet

Vilket är speltekniskt rätt, finns liksom små möjlighet till vettig utdelning på 50 andelar när man spikar 2 så stora favoriter, även om det just den här gången kanske givit vettigt på 7 rätt även med Castor som vinnare

sedan var det väl lite öppet

men flera lopp där det snabbt kom upp strecka den + den + den o den måste med o har vi 4-5 måste den o den också tas med, svårt gå till spik i det loppet då.

Men det var väl lite av att antingen (tvångs)spika i sista i streamen eller plocka bort massor av hästar i garderade lopp, en situation som många hamnar i ofta, inför sista loppet man skall fylla i är budgeten tight (behöver ju inte vara avd 7, man kan ju satt spik eller lås där i avd 7 tidigt tidigt)



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved