0/5 hittills. Skam den som ger sig. Forskat lite inför morgondagens matcher. Detta får bli morgondagens lir.
Ogiltigt spel-ID: 261279
Senast en Serie A-match med Inter inblandade slutade under var 14/11. Sen dess har man varit väldigt målglatt. Man har t ex målskillnaden 14-11 på de 6 senaste omgångarna. Försvaret saknar nu också Cordoba och Chivu. Även Stankovic är borta. Man har fått in vasse Pazzini som mest troligt ska spela bredvid Eto'o, det talar inte för en sämre offensiv.
För Palermo har inte lika många matcher gått över den senaste tiden, men man har gjort 9 mål på de 6 senaste, och släppt in 5. Man har inga avbräck värda att nämna, och en riktigt vass offensiv trio med Miccoli, Pastore och Ilicic.
Med dessa offensiva krafter, och Inters målglada facit och försvagade försvar är jag förvånad över att man får hela 1.80 på över 2.5 hos Bet365. Det måste synas med 8 units.