Visa ett inlägg
Gammal 2010-01-31, 23:25   #46
Betongbarn
 
Betongbarns avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Skåne!
Inlägg: 486
Sharp$: -1
Standard

Slänger in ett spel för imorgon.

Fotboll - Holland
Dordrecht - De Graafschap @ 2.25 450:- (3u)

De Graafschap toppar ligan efter 23 matcher spelade, +29 i målskillnad och för närvarande i fin form med fyra vinster senaste fem spelade.

Dordrecht ligger sjua i tabellen med +11 i målskillnad och har vunnit två, förlorat två och kryssat en de senaste fem spelade.

Tidigáre möten lagen emellan har slutat så här (senaste överst).

De Graafschap 2 - 0 Dordrecht
Dordrecht 0 - 1 De Graafschap
De Graafschap 2 - 0 Dordrecht
Dordrecht 1 - 3 De Graafschap
Dordrecht 0 - 2 De Graafschap
De Graafschap 1 - 1 Dordrecht
De Graafschap 4 - 1 Dordrecht
Dordrecht 0 - 0 De Graafschap

Dordrecht kryssade i förra matchen på bortaplan mot Emmen som är placerade näst sist i ligan, dessförinnan förlorade man även mot RSC som är en bit under mittensträcket i ligan.

Graafshap tog i förra matchen en övertygande vinst med 4-1 mot Helmond Sport som är precis under Dordrecht i ligan, och krossade innan det FC Zwolle med 1-4 på bortaplan.

Till 2.25 måste jag testa


Statistik

Fotboll
Serie A: 0-1

Totalt: -2U
Levande: 3U
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
REVENGE!

Senast redigerad av Betongbarn den 2010-02-01 klockan 09:59.
Betongbarn är inte uppkopplad   Ge poäng