Citat:
Ursprungligen postat av criba
|
Båth är alltid vagt optimistiskt på samma vis med de flesta av sina chanser, jag slutade lägga någon större vikt vid hans kommentarer för länge sen.
Citat:
Ursprungligen postat av Badass
Har för mig det var Victor Palema som han lanserade som sin bästa chans imorgon - men även jag kan ha fel...
Men vinner inte Marshland guld - för inte släpper Örjan spets med denna - varför skulle han... SH har en start innanför pälsen på dryga ett och ett halvt år - har inte visat något sedan Elitloppet 09 - här tror jag ni är ute och cyklar! Bygger ni detta på att ni tror att Ludde tokladdar...?
/Badass
|
Nej det var visst Kalle, Stålis Borgås bekräftade det på lunchen idag. Står på spelarservice sida också.
Jag bygger det dels på att Ludde laddar och att Örjan nog inte vill köra bort hästen, speciellt när det är så hög prissumma. Min far påminde mig dock om att Ludde ALLTID lämnar lucka i god tid, och det har han jävligt rätt i så jag kanske går och fegdubblar det loppet ändå.