Visa ett inlägg
Gammal 2011-02-15, 10:01   #29
Piturek
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 409
Sharp$: 3509
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av SuprMario Visa inlägg
Förvånad dock att han inte ger det någon match till och blir hälsad av hemma publiken i Colorado en sista gång. 3 försök hade känts bättre...:-)
Han ville inte spela hemma i Pepsi en sista gång. Han ville inte göra publiken som varit så lojal och så stöttande, som fortfarande går runt med hans matchtröja, besviken.

"I couldn't get on the ice here, and skate around when people expected me to be good and (were) cheering", Forsberg said.

Peter är en av de största spelarna genom tiderna. Inte många som besitter alla egenskaper inom en sport och hanterar alla på världsnivå. Han tog stryk, han gav stryk, han gjorde mål och han spelade fram till dem.
Dessutom har han alltid varit oerhört ödmjuk.

Den enda som besitter allt detta är i mina ögon Roger Federer. Fast att jämföra dessa två herrar går inte.

Peter är helt enkelt i en klass för sig. Är det nåt jag beundrar så är det hans vilja. Tänk om jag själv hade en sådan..
Piturek är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat