Visa ett inlägg
Gammal 2011-02-23, 11:13   #60
TheDarkKnight
 
TheDarkKnights avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 310
Sharp$: 781

100 Favorit
Stats: 6 - 3 - 0
ROI: 101.56%
Vinstprocent: 67.00%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Stekel Visa inlägg
Har du hört någon av låtarna? Jag inser att mycket hänger på artist och låtskrivare men det låter lite dumdristigt att spela innan man hört bidragen bara för att få ett par extra tiondelar på oddset.
Låtarna släpps inte förrän Fredag kl 21(tror jag) men jag lyssnar alltid på låtarna först på lördagskvällen på live sändningen och aldrig innan.

Schlager har jag ändå relativt bra koll på, och jag har tippat sen några år tillbaka både på Mello & Eurovision. Och jag måste bara få skryta lite att jag aldrig har gått minus efter en Schlager-festival. Så jag litar helt enkelt på min taktik och kör på.

Dessutom så brukar bolen kunna dumpa oddsen ganska bra efter låtarna har släppts och allt ju närmre Deltävlingen vi kommer ( Se: Danny tidigare i tråden).
__________________
"At the end of the day it doesn't matter why I like a play, it just matters whether the play wins or loses."

- Bob Valentino
TheDarkKnight är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat