Visa ett inlägg
Gammal 2011-03-30, 16:02   #4
Thore10
 
Thore10s avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Ashburton Grove
Inlägg: 689
Sharp$: 2115

Sverige 2013
Stats: 230 - 162 - 21
ROI: 116.48%
Vinstprocent: 58.67%

Standard

Har just nu 3 levande spel i spreadsheetet.

Trelleborg-MFF, kommer spelas på Swedbank Stadion istället för Vångavallen. HTsolna08 har mycket snyggt angett all information i fotbollsforumet så behöver inte fylla ut med något. MFF liras med 4/5 till 2.02 på Pinnen. Hade bolagen vetat om detta när de satte oddsen hade det nog stått i runt 1.55-1.60.

Andreas Haddad Topscorer i Allsvenskan: Haddad har gjort fler mål än matcher på försäsongen och sett otroligt pigg ut. Han har bra strikeregenskaper och passar in mycket bra som central anfallare i ÖSKs 4-3-3. ÖSK spelar offensivt och gör mycket mål. Tror Haddad har bra chans att komma topp 5 i skytteligan. Och det är flyttrykten kring många anfallare till i sommar, Gerndt, Hysén, Daniel Larsson, Agon Mehmeti med flera. Inte omöjligt att några av dem lämnar. Hur som helst var 28 gånger för högt och oddset sitter mer rätt nu. Jag kan inte rekommendera längre då Nordicbet har sänkt från 28.00 till 15.00. Alla bolag har inte släppt odds på skytteligavinnare så det kan komma spelvärda odds från andra bookies.

IFK Hässleholm - Östers IF: Öster möter Hässleholm från division 3 på bortaplan i svenska cupen i kväll. Man åker ner till skåne med en mycket stark startelva. Man startar enligt följande Rasmus Rydén, Emil Kraft, Mario Vasilj, Månz Karlsson, Patrik Bojent, Alexander Henningsson, Dennis Velic, David Vidarsson, Charles Andersson, Olivier Karakezi, Freddy Borg. Det ska bara vara för tufft för ett division 3lag och jag testar Öster HT/FT till 2.30. det är dock sänkt till 1.95 nu, men Unibet har inte släppt sina odds på HT/FT än så kan komma över 2.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
htsolna08 (+1)

Senast redigerad av Thore10 den 2011-03-30 klockan 21:39.
Thore10 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat