Visa ett inlägg
Gammal 2011-04-29, 00:09   #1
Korsikanen
 
Korsikanens avatar
 
Reg.datum: maj 2010
Ort: Falun/Stockholm
Inlägg: 363
Sharp$: 1

Tävlingsallsvenskan
Stats: 30 - 31 - 5
ROI: 95.88%
Vinstprocent: 49.00%

Standard

Korsikanens fotbollsprojekt


Gör ett nytt försök med en systemdagbok, min förra handlade om NHL-totaler och det gick väldigt bra de 100+ första spelen men jag insåg sedan att jag gjort ett fatalt misstag och att det var ren tur(!) att det gick som det gjorde.

Nu har jag ett nytt system som jag labbat med sen ett tag tillbaka som behandlar sidospel i fotboll och jag känner att jag vill ha en dagbok här för det här. Den här dagboken kommer alltså främst användas för dokumentering och tankar. Ni ryggar om ni vill och jag välkomnar eventuella frågor. Det kommer alltså inga motiveringar till dessa spel utan det är 90% system som gäller.

Detta är någonting som jag har velat göra länge och jag tycker det är mycket roligare med sides än totals. Jag har dessutom lagt ner mycket tid på det här och om det skulle gå åt skogen så är jag ändå nöjd med min skapelse och kommer fortsätta förbättra den.

MM-systemet är säkerligen inte optimerat men det är det jag kör på, info om detta samt picks finns i spreadsheetet: https://www.sharps.se/spreadsheet/7282

4/29

Ogiltigt spel-ID: 368066


Ogiltigt spel-ID: 368393


Senast redigerad av Korsikanen den 2011-04-29 klockan 21:38.
Korsikanen är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat