Visa ett inlägg
Gammal 2011-07-20, 20:28   #1
umebon
 
umebons avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Monte Carlo
Inlägg: 338
Sharp$: 971
Standard

ht2011 by umebon


Dags för nya försök

Snart är semestern slut och det är dags att börja öppna spelkontona igen! Om jag ska vara ärlig så är det rätt så skönt att göra uppehåll under semestertider med spelandet dels för att inte tiden finns men sedan är det bra att få rensa huvudet och samla inspiration för framtida spelande.

Har gjort försök tidigare med att spela och då framförallt rygga men har lärt mig att det är lättare att få resultat om man spelar sina egna spel. Jag kommer dock att spela ryggar som jag hittar som jag tycker är spelbara endera om jag läst på själv eller om jag tycker att den jag ryggar visar bra resultat. Om jag ryggar så skriver jag ut rekaren annars är det mina egna picks.

Tycker mest om hockey, både svenskt och NHL, så när den säsongen startar kommer det egna spel därifrån samt eventuella dumma kommentarer. Kommer att spela fram till årsskiftet och utvärdera där för att se vad man gjort rätt eller fel.

Kommentera gärna om ni känner för det och rygga inte innan jag har visat upp typ 300 spel...
umebon är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat