Visa ett inlägg
Gammal 2011-07-21, 18:26   #686
Badass
Banned
 
Reg.datum: feb 2010
Inlägg: 1 498
Sharp$: 5

Trav
Stats: 256 - 372 - 2
ROI: 102.25%
Vinstprocent: 40.76%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Stekel Visa inlägg
Kul att någon läser, trots att jag skriver så sporadiskt nuförtiden. Kommentera gärna om du har något att tillföra, både positivt och negativt. Mest intressant är väl om det är någon faktor som jag över/undervärderar eller glömmer bort.



Tänkte göra en seriös nysatsning inom kort med spreadsheet och insatser i tre olika nivåer som följer:

1u: Enstaka tvåspels-parlays och högoddsare (vinnare eller platsspel), 3ggr och uppåt.

2u: "Vanliga spel" där jag ser spelvärde. Mest H2H, men jag tycker mig se en del övervärde i platsoddsen ganska ofta så det kan bli en del såna också. Enstaka vinnarspel. 1,30-3ggr.

3-4u: Extrema spelvärden på ett eller annat sätt. Kommer läsa på lite extra innan jag lägger dessa och det kommer normalt sett vara hästar som jag har bra koll på redan från början. 1,75-3ggr


Det blir spel på Expekt och bet365. Var ett tag sedan jag kollade oddsen på de andra sajterna, någon som borde läggas till?
Skall bli kul med ett travfreak till som ger sig in för att slå nätbolagen på näsan - mycket inspirerande!

Håller med om sjukt höga platsodds som väldigt ofta sitter fel...

/Badass
Badass är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat