Visa ett inlägg
Gammal 2011-08-14, 14:50   #1247
Overkill
 
Overkills avatar
 
Reg.datum: mar 2010
Inlägg: 5 228
Sharp$: 7957

Speedway 2013
Stats: 6 - 6 - 0
ROI: 97.78%
Vinstprocent: 50.00%

Standard

Får vi se om det blir rejäl baksmälla eller fortsatt succé ikväll.


Ogiltigt spel-ID: 468240


Dansken såg vass ut igår i GP:t, riktigt vass! Kan bli sex heat för honom ikväll, och han ska vara över totalen en vanlig dag vid "bara" fem heat också. Hade satt totalen på Ö/U 12 (2-way).



Ogiltigt spel-ID: 468248


Janowski som reserv för Wroclaw, kört in bra med poäng därifrån på hemmaplan under säsongen. Kan bli något extra heat för honom, 4-6 heat. Holder såg inte alls speciellt intresserad ut i Målilla igår, tycker mest han gick och hängde med huvudet faktiskt. Sitter det fortfarande i idag eller tar han sig i kragen på en bana som han vanligtvis gillar och kör bra på? Janowski får antagligen fler heat och plockar denna med 1-3 poängs marginal.



Ogiltigt spel-ID: 468229


Rätt likvärdiga förare IMO (kör dessutom i par med varann ikväll), Rico har inte kört speciellt bra på polsk mark under 2011 men detta är en bana som han kört riktigt bra på innan idag. Hoppas verkligen det fortsätter. Okoniewski har kört stabilt här tidigare så detta är egentligen en coinflip, det som får mig att spela är att man får +0.5 på Rico.
Overkill är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat