Visa ett inlägg
Gammal 2011-08-31, 13:37   #1
trilion
 
trilions avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 177
Sharp$: 764


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

2011-08-31 Corinthians - Gremio (Campeonato)



Datum: 2011-08-31
Tid: 23:00
Sport: Fotboll
Land: Brasilien
Liga: Campeonato
Match: Corinthians - Gremio
Period: ft

Spel: Corinthians
Insats:
Odds: 1.60
Bolag:

Motivering:
Corinthians
Från toppform till "droppen"form. Publiken börjar bli irriterade och derbyförlusten mot Palmeiras i förramatchen var droppen. Idag finns det inget annat än vinst. Laget är skadefritt och allt finns för en vinst men målskyttet har slutat producera. Men Liedson, Emerson och Willian ska fixa det idag mot Gremio.


Gremio fick en fin vinst mot Internacional i förra matchen (2-1) men härvar i de nedre regionerna och det lag som imponerat minst på mig iallafall.
Gremio har även lite bekymmer i truppen. Gilberto Silva och Adriano skadade samt mittbacksgiganten Mario Fernandes avstängd.

Gremio har dock haft rätt fina resultat borta mot Corinthians, 2 vinster av 4 men har i ligan 2 vinster av 6 på de senaste matcherna.

Men idag har Corinthians press, 1 vinst på de 6 senaste och nu kan de kan förlora första platsen och fortsätter de utan vinst så kommer publiken att börja reagera.



Jag kommer köra raka 1.an samt en chansning på -1 Corinthians till 2.60
För de som gillar lite "natta-fotboll"
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
sirmicke (+1), phekstrom (+5)
trilion är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat