Citat:
Ursprungligen postat av vessl123
Nej det är inte löjligt att Milan är sådana underdogs.  Milan är knappt top 10 i världen. Deras serie startade nyss. Dom har inte många matcher i benen. Dom möter världens bästa lag. Milan åkte ut mot Tottenham förra året. Ett Tottenham som var bra mycket sämre än United. Barca spelade ut United i finalen.
Barcelona har redan demolerat Villareal denna säsongen samt spelat ut Porto och vunnit dubbelmötet med Real Madrid.
Jag vet inte hur man ska förklara för er som fortfarande tror att Milan har en chans här. Det är bortkastade pengar. Det är ert val men seriöst. Milan är INTE tillräckligt bra.
|
Alltså har jag sagt att Milan kommer vinna? Jag syftar på värde där jag anser att värdet ligger på¨Milans sida! Att Milan är mycket sämre än Barcelona är ingen raketforskning utan fakta. Det är CL och det har inträffat större skrällar än att Milan skulle få med sig en pinne eller att ev täcka spreaden.