Visa ett inlägg
Gammal 2011-09-27, 07:39   #25
tino
 
Reg.datum: aug 2010
Inlägg: 604
Sharp$: 2463
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av bftrader Visa inlägg
Stämmer bra. Bokar det mesta under 1.11, ibland högre. Hittills har det gått riktigt bra, lite stolpe ut på de högsta oddsen bara. Kommer testa det här upplägget i 500 spel. Men håller jag träff% på runt 13% så kan nog det nog detta projekt generar en fin vinst vid säsongen slut.
Intressant!

Variansen kommer att vara extrem med detta medelodds, men med 500 spel har man åtminstone en bra fingervisning skulle jag säga, och jag kommer att följa det med spänning.

Oddsen du bokför är alltså det inverterade oddset du bokar då förmodar jag? Skiljer sig volym och/eller odds om du backar han som skall vända och vinna set, eller om du bokar motståndaren eftersom du just nämner att du "bokar det mesta under 1.11" och inte t.ex. "spelar det mesta över 10.0"?

Kör du systematiskt eller har du ett referensodds/egen oddsmall du följer? T.ex. har jag själv kollat och jämfört liveodds med Bet365 som följer sin oddsmall och är mer "rationella", och då ser man tydligt när överreaktioner sker på Betfair.
tino är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat