Gårdagen först;
Spoiler:
| 2011-10-10 20:30 | Elite League | TH.Jonasson vs S.Gustafsson |
-0.5 |
FT |
2.5 |
1.850 |
| 2011-10-10 20:30 | Elite League | D.Andersson vs S.Gustafsson |
+0.5 |
FT |
2.5 |
1.750 |
| 2011-10-10 20:30 | Elite League | L Bridger under 4.5 poäng vs Poole |
. |
FT |
2 |
2.550 |
Dags då att summera 2011 för egen del och resultatet blev följande;
Det är jag jävligt nöjd med, speciellt med tanke på att jag låg på
minus 17 units fram till vecka 21.
Bara att återigen konstatera att det är i Elitserien och GP, som det går bäst att hitta fina lir. England och Polen är svårare då det är mer ojämna prestationer från förarna där. Ska bli skönt med ett break från speedway-rekandet nu, blir ganska intensiva månader när man hela tiden ska hålla sig ajour med skador, formkurvor och sånt.
Iom att bolagen släpper oddsen så sent (ibland endast två timmar innan spelstopp) gäller det att ha gjort sin hemläxa ordentligt innan oddssläppen. Kan bli lite stressigt att dels göra en korrekt bedömning av oddsen samt att hinna motivera spelen i dagboken. Men det har ju gått fint hittills iallafall.
Återstår nu att se hur Perfa och jag kommer lägga upp det inför nästa säsong, vi har inte hunnit diskutera det ännu. Om ni som brukar följa oss har några förslag till förbättringar eller input, får ni gärna delge oss det.
Under vintern kan ni hålla er ajour inom sporten på min och arferts blogg. Där är ingenting heligt, jag lovar. Skriv gärna lite i chaten där.
Avslutar dessa rader med säsongens kanske bästa heat.
http://www.youtube.com/watch?v=LC23qo09OKE
Väl mött säsongen 2012.