Visa ett inlägg
Gammal 2011-11-16, 12:47   #67
Deadbolt
 
Reg.datum: nov 2011
Inlägg: 81
Sharp$: 100


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Vill komplettera med att påpeka att jag är väldigt färsk på NHL, det jag tittat mest på är fotboll i premier league egentligen, och lite Serie A, B, La Liga och Allsvenskan.

Jag lär mig steg för steg vilka parametrar som talar när det gäller hockeyn. Min första observation är väl att matcherna är öppnare, det är inga 1.5 oddsare till favoriter, utan favoriter kan bli slagna av ett mycket sämre lag som är på en heater. Sen känns det som att hemma och bortaplan inte har riktigt lika stort inflytande som i fotboll.

Min nuvarande strategi är väl att försöka hitta lag som varit heta ur underläge i ett par matcher men fortfarande ger bra odds. Färska trender.

Jag påstår ingenstans att jag kan det här, att jag spelar med 9:- som unit är också för att jag ofta har fel. Så ingen ryggar blint och tror att jag ligger grönt pga skicklighet, över 43 spel är det troligtvis mest tur, som bäst tror jag att jag spelar +-0 i längden just nu, är jag rädd.
Deadbolt är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat