Visa ett inlägg
Gammal 2011-12-06, 00:07   #2
Stekel
 
Stekels avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Karlstad
Inlägg: 12 167
Sharp$: 26752
Standard

Stoeliten: Ganska lurigt. 4,11,12 borde man kunna lämna men i övrigt...?

Klass 1: Efter en femsekundersanalys känns 1,2,7,9 som helstängt.

Guld: Spik på Marre eller dubbla med Nahar om träningsrapporterna låter bra. Quarcio fungerar två gånger på raken? Tillåt mig tvivla.

Klass 2: Galopplopp, streckar på. Mest inne på Raging Mack med Örjan.

2-årsloppet: Nostromo har fem raka men given att gå emot på just det och att det handlar om tvååringar, lär bli alldeles för stor. De tre deltagarna i uppfödningslöpningen borde räcka att täcka med.

Brons: Nantucket. 1,1,2,1,1,1,2 på distansen. Spikas utan blink i ett annars ganska öppet lopp.

Silver: Kaffiren har vaknat på rätt sida och spårar runt om. Gillar verkligen Womanizer efter de lopp jag sett med honom i Sverige men innerspår och plump i senaste finnstarten ser inte bra ut. Covington blir överstreckad, helt klarlagt nu att han kommit till rätt klass och inte mer än hygglig chans här. Chansspik på Kaffiren!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Stekel är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat