Visa ett inlägg
Gammal 2012-08-21, 21:55   #122
HL333982
 
HL333982s avatar
 
Reg.datum: maj 2011
Inlägg: 226
Sharp$: 1331


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Haters gonna hate

Jag är medveten om att det kan sticka i ögonen att se någon ha höga insatser och att det dessutom (iallafall för stunden) går bra. Anledningen till att jag skriver ut insatserna i kronor och inte units är

1. För att det är bökigt att räckte om insatser till units och det blir många decimaler när jag ofta maxar en marknad hos de små bookiesarna.

2. För att jag tycker att det ger en bild av hur bra en bettare är. Om jag ska rygga en bettare vill jag veta hur mycket pengar den personen faktiskt spelar på matchen. Om jag ser att han spelar 10 units så säger det inte mig någonting. 10 units kanske bara är 10 kr och då framstår inte bettaren som lika säker på sitt bet eller system som om han spelade 10 000 kr. Är han en duktig bettare hade han redan tjänat bra med pengar som han återinvesterat i sitt eget system.

Sen kom igen. Varför skulle jag lägga ner tid, dag som natt, på överdriva mina insatser och manipulera mina bets i efterhand på ett anonymt spelforum?

My 2 cents.

Senast redigerad av HL333982 den 2012-08-21 klockan 21:57.
HL333982 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat