Visa ett inlägg
Gammal 2012-09-16, 21:37   #1535
Analys
 
Analyss avatar
 
Reg.datum: jul 2012
Inlägg: 319
Sharp$: 1905
Standard

A V G Å A L L A ! ! ! !

Jag skulle varit hockeytränare, infört ett spel indelat i fjärdedelar. Klarar spelarna inte av 1/4 (egen zon) med ett etablerat, kontrollerat (passnings)spel får de inte gå vidare till 2/4 (mitt zon). När de klarar av 2/4 (med ett etablerat, kontrollerat (passnings)spel) får de gå vidare till 3/4 (offensiv zon) och när de slutligen klarar av att etablera sig där får de gå in på mål (4/4) och försöka göra mål.

Kvällens jävla skitspel går inte ens att jämföra med hockey. Man hoppar över 3/4 av spelet och tror att skott på mål alltid är ett skott på mål - oavsett om det avlossas från 1/4, dvs. defensiv zon, 2/4 (mittzon), 3/4 (anfallszon) eller 4/4 (kring målet). Det är kontringsfotboll, tjongboll alá Göteborg i sin sämsta form - i ishockey!

Jag spyr på allt och alla - torkar av spelarna, ber om förlåt men låter det, med glädje fortsätta rinna ned för Per Erik Johanssons ansikte och njuter av det!


Men... Det är en skön kväll för: DERBYSEGER!!!

Cuba Libre para todos, El futuro es nuestro!!!!

Fuerza Capitán Morgan
Analys är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat