Visa ett inlägg
Gammal 2012-09-25, 10:48   #8
Rehn108
 
Rehn108s avatar
 
Reg.datum: apr 2012
Inlägg: 211
Sharp$: 782

2014
Stats: 50 - 69 - 1
ROI: 95.39%
Vinstprocent: 42.02%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Juret Visa inlägg
Räknade på ditt sheet och även om de du har ryggat har en liten edge så är sannolikheten ändå (överraskande?) stor att du hamnar på förlustsidan. Kan du räkna ut din varians? Om inte så är det att rekommendera innan du pratar om dess konsekvenser.

Dessutom, spela på marknadshögsta hos riktiga bookmakers. Vem köper H&M-aktien till 260 när den säljs för 247?

Slutligen, hur vet du att de du ryggar är värdespel? Är de 50 % cappers (aka coin flippers) ser ditt resultat än mer sannolikt ut.
Nej jag kan inte räkna ut min varians, sådant vet jag inte hur man gör.

Nej jag tror att åtminstone nästan alla de där har legat över 55% i alla fall. Kanske inte 55% sett över alla spel, men i sådana fall har jag filtrerat efter insats och funnit höga vinstandelar där rekaren gått in med högre insatser.
Rehn108 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat