@kriga
Jag tänkte i samma banor som du innan jag började dvs "fan va dyrt detta kommer bli". Dock så har det för min del varit samma kassa om inte lite mindre med lchf. Anledningen är att man skippar att köpa all skit man tidigare gjorde, kan vara att gå å köpa lite chips å cola en fredagskväll, oboy, m.m. Alltså mat man inte håller sig mött på, brukar handla för ca 4500 kr / månad till 2 vuxna plus en 1 åring med allt som hör till från mataffärrn
@kp
Övergångsbesvären kan vara förjävliga men det är bara att härda ut