Citat:
Ursprungligen postat av robfri
lika bra att ge sej på morgondagens fotboll, "One", se till att skaffa ny dator, låna ngn lr hojta till om ngn annan ska lämna in, för nu ska vi inte missa...
Sverige -Irland: Är Sverige så himla bra egentligen....nja tveksam, men visst, hemma ska vi vara favoriter. Brukar inte vara några sprakande tillställningar & det tror ja inte det blir denna gång heller.
1,2 - 0,1
Nordirl. -Ryssland: Stor favorit ryssland vilket är helt rätt, man har ett bra lag, dock lite ojämna. Bländande fotboll för att ibland falla ihop. Mot Nordirland ska man dock vinna.
0,1 - 1,2,3,4
Polen -Ukraina: Polen är på uppgång, Ukraina raka motsatsen. Med tanke på hemmaplan tror jag vi har en stark favorit här.
1,2,3,4 -0,1
Spanien -Finland: Hur ska Finland lösa detta....ja det gör man naturligtvis inte. Ypperligt tillfälle att spika 0an för Finland för att frigöra streck ngn annanstans.
2,3,4,5 - 0
ca 1200 rader, där har ni facit, hahahaha
|
Ny dator får det bli när vi tagit hem lite vinster

Men jag lovar att lägga raden i god tid idag

Tyvärr kan jag inte delta i uppsnacket på samma sätt som igår då det står annat på mitt schema under några timmar framöver.
Jag skulle nog vilja ha med både nollan och trean på Sverige. Nollan är trevlig ur streckprocentsynpunkt, det va blev ett långt ord
Sen undrar jag om vi kan lita på Spaniens försvar? Men det kanske vi ska ta o göra, sparar ju en del streck till andra matcher genom att göra det.
I övrigt är jag väldigt överens med dig idag robfri