Jag tar på mig gårdagens nederlag. Barcelonamatchen fick inte riktigt den matchbild jag tänkt i andra halvlek efter att Messi utgick skadad i halvtid vid ställningen 0-1.
Och sen fick PSG ett mål som var tveksamt om det skulle godtjänts, då Zlatan var i offsideläge vid stolpträffen, som han sedan tog retur på och petade in.
Spelar ingen roll nu då PSG ändå fick in ett godtjänt mål i 94:e minuten och att dessutom inte Brighton lyckades göra mål på Charlton.
I efterhand skulle man kanske spikat 0 på Juve istället då vi var inne de iaf inte kunde vinna.
Nya tag redan idag med fotboll (500000 kr extra i potten)och sedan hockey imorgon (1 mille extra i potten).
500 000 kr extra idag på denna fotbollsbomb (100 kr per skalle):
Malaga - Dortmund
R.Madrid - Galatasaray
C.Kilmarnock - St.Mirren
Så här tror experten på Expekt, Pontus Kåmark, om Malaga - Dortmund:
Málaga tog sig vidare med 2-0 hemma mot Porto. Men det var efter att Defour blivit utvisad så Málaga hade bara tio spelare mot sig nästan halva matchen. I övrigt ser Málagas form sådär ut. Framför allt målgörandet har sett trögt ut. Jag håller tyskarna som favoriter här och Dortmund vill nog åka till Spanien och stänga matchen. Att ta med sig en vinst är en bonus. Jag tror på tysk disciplin i försvaret och drar till med ett underspel. (Han spelar under 2,5 till oddset 1,85.)
__________________
MVH V75fahlle
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Senast redigerad av V75fahlle den 2013-04-03 klockan 09:38.
|