Visa ett inlägg
Gammal 2013-05-08, 11:38   #825
robfri
Banned
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 4 996
Sharp$: 19213

Robfri Expertrekar
Stats: 72 - 87 - 1
ROI: 115.50%
Vinstprocent: 45.28%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av slindoffer Visa inlägg
pengar inne för några omgångar

Jag är ny i bolaget och är egentligen mer hemma på fotboll än hockey, men kommer med lite tankar om matcherna senare.

Kan vi reducera systemen med villkor på tecken och ö/u mål?

Har inte titta närmare på ö/u, men både rangers och Boston är väl favoriter och man kanske kan sätta att minst ett av de lagen ska vinna, för att få med lite roliga tecken.

Vet som sagt inte hur det fungerar och vad för programvara du ev använder One, men vissa reduceringsmöjligheter har vi kanske?

Vi brukar inte använda ngt specifikt program, misstänker att du syftar på typ Radsoft, Tipsrobot lr liknande program. Så att lägga in reducering för att omg ska innefatta ett visst antal mål osv blir kärvt. Däremot finns ju möjlighet att reducera att ett specifikt lag inte får vinna, lr att en match inte får sluta oavgjort.

Kort & gott, vi använder oss av dem gamla varianten med raka system när vi lämnar in
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
slindoffer (+1), one (+1)
robfri är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat