Visa ett inlägg
Gammal 2013-12-01, 23:58   #816
RazshVollril
Banned
 
Reg.datum: nov 2013
Inlägg: 651
Sharp$: 335

WinterIsHere
Stats: 87 - 185 - 5
ROI: 88.82%
Vinstprocent: 31.99%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Grobarbn Visa inlägg
Jag tar inte det personligt men sista gången ensam vinnare kammade hem 10 miljoner på stryktipset, spelade han 6 halvgarderingar för 64 kronor. Hur mycket kunskap fanns i detta system kan jag inte avgöra men att man måste ha tur det är jag säkert 110%.
Man behöver enormt mycket flyt för att sätta 13 rätt. Kommer man och säger att lite kunskap räcker är man fel ute. 13 matcher. Ett stolpskott, en straff, ett rött kort eller en målvaktstavla och man har 13 rätt eller missar 13 rätt.

Det gäller bara att maximera sannolikheten att vara med när det ger mycket pengar.

När en spelare spelar 64 kronor och tar hem 10 000 000 så går han garanterat mot kollektivet i samtliga överstreckade matcher typ. Eller var det bara någon som vann på ett lottoliknande system. Någon kunskap om fotboll fanns där inte. Dock om spelteori är fullt möjligt!
RazshVollril är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat