Det finns ett fåtal seriösa och de har alla samma sak gemensamt. De publicerar sina spel efter matchstart, placerar sina spel på odds som finns tillgängliga på ordentliga bolag och har en transparent säsongsstatistik som är lätt att granska.
Till exempel dessa två:
http://handicapper.net/
http://www.sixthsensesports.com/
Inte för att det gått speciellt bra för SSS denna eller förra säsongen, men han har inte försökt att dölja det på något vis heller.
Sen finns de touts som enbart är ute efter att vilseleda sina köpare för att dem ska fortsätta tro dem är vinnande, typ Wunderdog som har en mjukvara där han kan plocka ut vilket segment av säsongs historik som är vinstgivande och bara visa den.
__________________
"Kan bara titta på mig själv. Hur spännande skulle det vara att läsa mina drag om jag som alla andra börjar reka Barcelona, Real Madrid, Chelsea, United mfl mfl...helt ointressant. Vem fan vill läsa sånt? Jag ligger strax under 100% i roi UTAN att aldrig ha rekat dessa lag, skulle jag däremot jaga bra stat (som vissa eftersträvar) så skulle jag ju enbart reka dessa gäng. Men då tappar jag hela min nish."
-
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
"We expect this account to be uneconomical based on your type of business."