Visa ett inlägg
Gammal 2013-12-27, 20:56   #21
Sangque
 
Reg.datum: feb 2012
Inlägg: 43
Sharp$: 240
Standard

Tack för flera grymma förslag och tips på vägen, hatten av för det!

Målet är att gneta upp en fin rulle under ca ett års tid. Beroendes på hur det går så hoppas jag - som någon nämde - kunna ha en rulle som tuggar på i samma takt, och ger lite större möjligheter till spel på V75 m.m. Mitt intresse för trav börjar bli lite dyrt när jag inte har något ROI över huvud taget. Men det är så sjukt kul att spela och sedan följa loppen live, svårslaget helt klart. Det vore skönt att slippa slanta in pengar på ATG varje lördag.

Längst vägen hoppas jag att jag lär mig lite mer om travet och hästarna så att jag förhoppningsvis får in lite högre vinster på t.ex. V75:an.

Fördelen är att jag gillar sitta och analysera hästarna och kolla i lopparkivet m.m.
Nackdelen är nog att ha tillräcklig kyla och tålamod. Men jag ska tänka om och tänka mer taktiskt. Fick ju som sagt många bra förslag på det.

Återstår att se hur det går, men jag ska ge det ett allvarligt försök.

Senast redigerad av Sangque den 2013-12-27 klockan 20:57.
Sangque är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat