Citat:
Ursprungligen postat av Migge
Instämmer, att i varenda tv-sändning behöva få förklarat vad t.ex. "dödens" eller "hästen pullar" betyder är nonchalant mot spelarna/tittarna.
|
Kunde inte sagt det bättre själv, känns som ren förnedring nu för tiden och sätta sig ner för o se en travsändning på tv och man blir behandlad som en 5 åring.
Här är en sko och den ska hästen ha på sin hov, vinnande kusk slänger upp pisken i luften och då ska det tas 5 minuter av den redan ansträngda tv tiden travet har för o förklara att pisken har kusken i handen när han/hon kör lopp samt vilket material den är gjord av.
Ska iaf bli spännande att se för oss riktigt trav intresserade vad TV12 blir för något, hoppas verkligen att den där serien om veterinärer som skulle gå på samma kanal inte kommer käka upp halva tv-tablån och gå i repris 5 ggr / dygn.