Visa ett inlägg
Gammal 2014-01-08, 10:43   #42
sandro
 
Reg.datum: maj 2013
Inlägg: 907
Sharp$: 488
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av whalz Visa inlägg
Varför tror du så mycket på sandrngham? Det är ju inte direkt så den vinner ihjäl sig och den brukar väl gå bäst i ledningen?
Nej sedan har ju Witasp den helt underbara statsen med 22 stycken V75 lopp som kusk på Solvalla sedan 2008 utan seger

Två 2.a och en 3.e plats som bäst.

Lite roligt fakta är att sedan samma år så har kuskar från Rättvik kört 62 stycken V75 lopp på Solvalla med endast 1 seger som resultat och det var Katrin Frick som för 3 år sedan vann ett halvsunkigt lopp med Turbos Cherie.

Som Witasp körde bort hästar under 2013 så ser jag inte att han ska kunna bryta 6 år utan V75 seger som kusk på valla den här omgången.
__________________
Travstatistiken sjöar cash hos V75 Pensionskassan:
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Migge (+1), DIF (+2)

Senast redigerad av sandro den 2014-01-08 klockan 10:45.
sandro är inte uppkopplad   Ge poäng