Visa ett inlägg
Gammal 2014-01-12, 11:44   #79
Seebbo
 
Seebbos avatar
 
Reg.datum: jan 2013
Inlägg: 753
Sharp$: 6086
Standard

Ogiltigt spel-ID: 1901144



Dags för lunchmatch i Italien, Torino mot Fiorentina. Fiorentina har som vi alla vet både Gomez och Rossi skadade och förmodligen är det därför vi får en så låg lina.

Torino har på hemmaplan endast gått under denna linan en gång och det var k derbyt mot Juve. Annars har det blivit minst två mål eller fler.
Fiorentina har gått under linan i tre av nio matcher.

Visst Fiorentina saknar sina stjärnorn i fram men det finns tillräckligt med offensiv kraft ändå hos de båda lagen.
Illicic, Joaquin, Cuadrado, Borja Valero, Vargas är alla offensivt lagda spelare i Fiorentina och de startar förmodligen allihopa.

Hos Torino är tyvärr Immobile 9/2 out. Man saknar även försvararen Giuseppe Vives. Men i Torino hittar vi även en av säsongens bästa spelare A.Cerci. Jag tror att trots en del skador kan vi få se en underhållande och rolig match.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Seebbo är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat