Ogiltigt spel-ID: 1901144
Dags för lunchmatch i Italien, Torino mot Fiorentina. Fiorentina har som vi alla vet både Gomez och Rossi skadade och förmodligen är det därför vi får en så låg lina.
Torino har på hemmaplan endast gått under denna linan en gång och det var k derbyt mot Juve. Annars har det blivit minst två mål eller fler.
Fiorentina har gått under linan i tre av nio matcher.
Visst Fiorentina saknar sina stjärnorn i fram men det finns tillräckligt med offensiv kraft ändå hos de båda lagen.
Illicic, Joaquin, Cuadrado, Borja Valero, Vargas är alla offensivt lagda spelare i Fiorentina och de startar förmodligen allihopa.
Hos Torino är tyvärr Immobile 9/2 out. Man saknar även försvararen Giuseppe Vives. Men i Torino hittar vi även en av säsongens bästa spelare A.Cerci. Jag tror att trots en del skador kan vi få se en underhållande och rolig match.