Visa ett inlägg
Gammal 2014-01-25, 10:58   #91
Metatrone
 
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 93
Sharp$: 1641
Standard

By Air är inte tidig, inte för mig i alla fall. Klar för final, skor på, taskigt läge och stallet ligger lågt. Känns som om det blir preparé.

Navigator SIB är jätteintressant, möjlig chansspik till den procenten då jag misstänker att han kan få loppet. Pirro Bi har jag svårt att se vinna från dödens då det kommer vara upptaget i spets, och ger sig Lennartsson in i någon körning från start så kommer det kosta. Ej heller optimal balans samt en för tillfället kall kusk.

Vad finns det bakom? Brisco Boko vinner ofta men är finalklar och lär inte komma till spets här. Hade varit intressant till 10-15%, men inte nu. Rico Follo kan man plocka bort pga balansen. Bra häst annars. Västerbo Collect har ett uselt läge och blir tvungen att gå med skor (=minus). Amiral d´Inverne har vunnit en del, men läget i kombination med att han inte har räckt på V7 tidigare gör honom ointressant till 20%. Greenstar och Mr Vox gör upp om spets? Greenstar även han intressant därifrån.
Metatrone är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat