Visa ett inlägg
Gammal 2014-02-01, 13:37   #122
doob
 
doobs avatar
 
Reg.datum: aug 2011
Ort: Skara, Sverige
Inlägg: 6 998
Sharp$: 838
Standard

Tankar om omgången...

1) 2 Art On Line tror jag det bara är spets och slut på! PU har inte samma stallform och han är nog nöjd med rygg ledaren?

2) 4 Largo Launcher förstahäst men inte övertygad om hästens kapacitet än mindre kuskens! Tycker Lövgren är totalt kass och oberäknelig! Han har kört defensivt för att "spara häst" i en Elitloppsfinal och flertalet guldfinaler så jag vete fan hur den där mannen tänker? Måste ha en 5-årsplan för sina hästar... 6 Buba Boko är en KANON som verkar i kommande efter en del småproblem! 11 Nearly Nine Feet blir som lugnast i ryggar och kapabel rackare med läge för rygglopp med BG i vagnen ska fan i mig inte stå i 7% i min bok! Tidig!!

3) 2 O´Grady ska kunna vara en Elitloppskandidat enligt Flemming och då ska den ha bra chans här efter några lopp efter vila! 6 Lord Capar får "trollkarlen" Dalborg i vagnen och har form för att skrälla på kortspeed!

4) 6 Reckless är bra men inte såååå bra som strecken visar! Hoppas övriga inte lägger sig på rygg utan att syna Reckless den här gången! 2 Sharif America står väl i 1.10 att studsa från start (Kolgjini är otrolig att köra galopp! Näst värst efter "Kjelle-Gunga" Wallin på Sundbyholm!) men om felfri så blir det åka av! 9 Rajah Express till 6% och jag undrar omfolk är totalt inkompetenta eller fulla!? 6 Claudius F. är också mycket tidig och en bättre häst än Reckless!

5) 13 Sahara Fairytale är bara andrahandare, NEJ FAN! TREDJEHANDARE! EFTER DELI DELI!!? HA HA HA! Det är inte klokt! och jag jublar! Herregud! Kör felfritt så vinner du med halva upploppet Adrian!! OMGÅNGENS BÄSTA SPIK! Det surrades enormt om hästen inför förra starten efter vila och ni kan ge er fan på att det är vässat idag! Det är klassblandning och jag fattar ingenting! Borde vara storfavorit! Skämmes kollektivet men det profiterar jag på! Finns INGEN i närheten av samma kapacitet, speed och hårdhet i loppet!

6) Tvåhästarlopp! 1 Vivo Per Lei är det bra SOS-chans på! OM det blir något tok kommer 11 Kemas Magic in i matchen! Låst så! Packet får ödsla fler streck!

7) I sista målar jag på med nästan alla! 6 Twitter favorit? Ha ha ha! Hoppas Ludde kör felfritt och spränger ljudvallen med 3 Paparazzi för då kommer mina bedövare 5 Pling Plong och 8 Xman Kemp in i bilden! 11 Dream Duo hade varit mycket tidig med annan kusk för det sprudlar form om den hästen men den ska också med! Dom sistnämnda under 6%! Skämmes!
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
Helge (+3), Mioracle (+5), Pilkast (+5)

Senast redigerad av doob den 2014-02-01 klockan 13:39.
doob är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat