Visa ett inlägg
Gammal 2014-03-22, 21:56   #386
Helge
 
Helges avatar
 
Reg.datum: sep 2011
Inlägg: 8 455
Sharp$: 42467
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Viroid Visa inlägg
Han får spela hur han vill, det är hans pengar.

Ändå är det så att har man rader med ranksummor enligt insatsfördelningen över 30 så brukar man bli ganska ensam på V75. Och sexorna och till och med femmorna kan ge en hel del pengar i de lägena.
Vilket skit att kritisera ett fint system som är kvar till det sista, att gå in på det spelteoretiska. Ungefär som andelsvinnarna som vann en halv mille var men var förlorare iaf och kritisera dom för att inte fattat.

Allt är lätt i efterhand, han hade det lätt för sig i förhand..visst kan man kritisera hans "amatörmässiga" upplägg.. Men hur många här har varit i närheten av hans vinster senaste året?
INGEN!

Tänker då INTE ge en enda nedlåtande synpunkt på hans system, tvärtom -

Säger som Strappa sade nyss "Det går alldeles utmärkt att vara geni på att ta ut hästar och vinna ihjäl sig utan att vara speltekniskt maximal."

Killen är inte ute efter sexor och femmor som ger bra, som vanliga dödliga.

Nu sova, jobbet imorgon

Senast redigerad av Helge den 2014-03-22 klockan 22:18.
Helge är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat